Diagnostyka

W Albidensie dużą wagę przykładamy do prawidłowej i dokładnej diagnostyki pacjentów. Wykonujemy staranne badanie stomatologiczne uzupełnione o radiowizjografię – celowane, tzw. punktowe cyfrowe zdjęcia RTG zęba, który ma zostać poddany leczeniu.

Podczas leczenia korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu oraz materiałów stomatologicznych nowej generacji. Lecząc ząb zachowawczo (usuwając próchnicę) sięgamy po specjalne lupy ze szklaną optyką, które dają trzykrotne powiększenie leczonej powierzchni zwiększając dokładność leczenia.

Jak leczymy?

Co warto wiedzieć o diagnostyce i sprzęcie stomatologicznym?

Stomatologia, jak każda inna dziedzina medycyny, nierozerwalnie związana jest z technologią. Uważnie śledzimy jej rozwój, zwracając szczególną uwagę na nowe sprzęty i udoskonalenia tych istniejących. Starannie wybraliśmy sprzęt, na którym pracujemy, by mieć pewność, że idzie on w parze z naszym doświadczeniem i umiejętnościami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom najwyższy poziom leczenia.

Dokładna diagnostyka jest dla nas podstawą działania i planowania leczenia. Ciągle szukamy metod zwiększających dokładność diagnostyki, dlatego obok cyfrowego urządzenia do wykonywania zdjęć punktowych, w Albidensie pojawi się niebawem pantomograf, który pozwoli nam wykonywać jednoczesne zdjęcia cyfrowe całej jamy ustnej pacjenta.

Diagnostyka
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższy możliwy standard i najlepsze możliwości opracowania zęba.

sprawdź

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów z próchnicą oraz zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. 

sprawdź

Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnieniem brakującego uzębienia (korony, mosty, protezy) oraz poprawą estetyki uśmiechu (licówki).

sprawdź