Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe musimy przeprowadzić wtedy, gdy próchnica długo nie była leczona i bakterie doprowadziły do stanu nieodwracalnego zapalenia miazgi, czyli nerwu mieszczącego się wewnątrz zęba, w komorze i kanałach. Jest to w zasadzie ostatni moment na ratunek zęba przed usunięciem. Podczas leczenia kanałowego z wnętrza zęba usuwane są zainfekowane tkanki i bakterie.

Najwyższym światowym standardem leczenia i sposobem dającym najlepsze rezultaty, a także komfortową wizytę, jest leczenie pod mikroskopem. Działając w ten sposób, stomatolog może oglądać wnętrze zęba w dużym powiększeniu i w dodatkowym oświetleniu. Jego praca staje się jeszcze bardziej dokładna, gdyż widzi o wiele więcej. Mikroskop jest niezastąpiony w sytuacji, gdy znalezienie kanałów jest utrudnione lub mają one nietypowy kształt utrudniający ich oczyszczenie i opracowanie podczas leczenia tradycyjną metodą. W związku z tym zawsze polecamy pacjentom tę metodę.

Leczenie kanałowe wykonujemy zawsze pod mikroskopem, gdy leczymy kanałowo ząb powtórnie lub gdy pacjent jest do nas kierowany z innych placówek celem usunięcia złamanego narzędzia, które utkwiło w kanale. Mikroskop w gabinecie stomatologicznym jest sprzętem niezastąpionym!

Dlaczego warto uratować ząb?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

To metoda wykorzystywana w nowoczesnej stomatologii. Jednak sam mikroskop, nawet najdroższy, to nie wszystko. W naszym gabinecie dysponujemy bogatym instrumentarium pozwalającym w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje powiększenie mikroskopu. Są to różnego rodzaju narzędzia dedykowane leczeniu mikroskopowemu: końcówki ultradźwiękowe, maszynowe oraz specjalne instrumenty ręczne.

W celu izolacji leczonego kanałowo zęba wykorzystujemy koferdam. Jest to specjalna guma, która pozwala zachować suchość i sterylność wokół zęba oraz poprawia wgląd w pole zabiegu.

Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, musimy wykonać wkład koronowo-korzeniowy i koronę protetyczną.

Dlaczego warto wybrać leczenie pod mikroskopem?

Dzięki dużemu powiększeniu jakie zapewnia mikroskop stomatolog może wyraźnie zobaczyć maleńkie struktury w zębie. Łatwiej zlokalizować wejścia do kanałów, co jest podstawą przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Do zabiegu pacjent jest ułożony w pozycji leżącej.

Leczenie pod mikroskopem to najczęściej zabieg bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem.
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Re-endo pod mikroskopem

Powtórne leczenie kanałowe to ostatnia szansa na uratowanie zęba, dlatego przeprowadzamy je pod mikroskopem.

sprawdź

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów z próchnicą oraz zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. 

sprawdź

Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnieniem brakującego uzębienia (korony, mosty, protezy) oraz poprawą estetyki uśmiechu (licówki).

sprawdź