Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to szereg zabiegów, które wykonujemy wtedy, gdy musimy usunąć ząb lub jego część. Do najczęstszych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w Albidens należy ekstrakcja, inaczej usuwanie zębów, których leczenie jest już niemożliwe. Czasami wykonujemy zabieg hemisekcji (usunięcie połowy zęba), związany bezpośrednio z leczeniem protetycznym. Wówczas usuwamy fragmenty zęba lub jego korzeni, by można było odbudować ząb protetycznie, a jednocześnie nie ma potrzeby usuwania go w całości. 

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu i po dokładnej diagnostyce. Robimy wszystko, by wizyta była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta. Niezmiernie ważne jednak jest jego postępowanie po zabiegu. Stosowanie się do poniższych zaleceń złagodzi odczucia po zabiegu i skróci czas gojenia.

Dlaczego warto uratować ząb?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Zabiegi chirurgiczne to w większości dla doświadczonego lekarza proste i krótkotrwałe procedury – dlatego wizyty są komfortowe i nie trwają długo. Jednak może zdarzyć się, że ząb, który jest przeznaczony do usunięcia ma bardziej skomplikowaną anatomicznie budowę (np. zakrzywione korzenie), która może utrudnić jego usunięcie.

To dlatego każdy pacjent jest u nas szczegółowo diagnozowany na podstawie badania stomatologicznego i cyfrowego zdjęcia RVG (radiowizjografia cyfrowa), będącego nowoczesnym odpowiednikiem tradycyjnego zdjęcia RTG.

Chirurgia stomatologiczna
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższy światowy standard i często stanowi szansę na uratowanie zęba.

sprawdź

Re-endo pod mikroskopem

Powtórne leczenie kanałowe to ostatnia szansa na uratowanie zęba, dlatego przeprowadzamy je pod mikroskopem.

sprawdź

Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnieniem brakującego uzębienia (korony, mosty, protezy) oraz poprawą estetyki uśmiechu (licówki).

sprawdź