Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów z próchnicą oraz zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. 

Jeśli zauważyłeś, że w zębie pojawiła się próchnica lub odczuwasz ból podczas spożywania posiłków albo ból bez konkretnej przyczyny, wizyta zdecydowanie jest konieczna – im wcześniej tym lepiej. Zanim próchnica dokona większych zniszczeń w szkliwie, powinna zostać wyleczona. Jeśli nie zjawisz się w gabinecie na czas – próchnica może objąć miazgę zęba, czyli nerw, co wiąże się z leczeniem kanałowym albo z koniecznością usunięcia zęba. Ze względów zdrowotnych, najlepiej zachować własne zęby do końca życia (Kliknij i przeczytaj, dlaczego).

Może to być ważne dla Ciebie także ze względów ekonomicznych – jeśli ubytek zęba spowodowany próchnicą jest niewielki, leczenie jest po prostu tańsze, a wizyta krótsza i przyjemniejsza.

Pamiętaj, by umówić się na przegląd stomatologiczny przynajmniej raz na pół roku – w ten sposób najłatwiej wychwycić początki próchnicy. Tym bardziej, że próchnica nie zawsze daje objawy bólowe i może być stwierdzona podczas przeglądu w gabinecie. W. naszej praktyce, przy przeglądach, w celach lepszej diagnostyki korzystamy z lup powiększających.

Jak leczymy?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Po zdiagnozowaniu próchnicy, lekarz stomatolog dokładnie usuwa objęty próchnicą fragment zęba. Następnie odbudowuje jego anatomiczny kształt i zakłada estetyczne wypełnienie w kolorze naturalnego zęba, które jest dobrane tak, by nie odróżniało się od reszty uzębienia.

W naszym gabinecie używamy materiałów najwyższej jakości, trwałych i mocnych, pochodzących wyłącznie od sprawdzonych producentów. Kolorystyka wypełnień pozwala uzyskać wypełnienie w kolorze zębów pacjenta, dzięki czemu nowoczesne wypełnienia są nie do odróżnienia! Leczenie stomatologiczne wykonujemy w znieczuleniu tak, by wizyta była jak najbardziej komfortowa dla pacjenta.

Stomatologia zachowawcza.
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższy możliwy standard i najlepsze możliwości opracowania zęba.

sprawdź

Zabiegi profilaktyczne

Zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie i fluoryzacja chronią przed próchnicą i chorobami dziąseł, a dodatkowo rozjaśniają uśmiech.

sprawdź

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina zajmująca się poprawą wyglądu zębów: ich kształtu, koloru, wielkości itp.

sprawdź