Dlaczego warto uratować ząb?

W Albidensie naszym celem jest pomóc pacjentom zachować własne zęby do późnej starości. Dlatego na dziedzinę naszej specjalizacji stomatologicznej wybraliśmy właśnie endodoncję. Także z tego powodu jesteśmy zwolennikami leczenia kanałowego pod mikroskopem – w ten sposób często ratujemy zęby przed usunięciem i osiągamy wspólny cel – nasz i pacjentów.

Protetyka współcześnie oferuje doskonałe rozwiązania, do złudzenia imitujące naturalny uśmiech. Dlaczego więc tak duży nacisk kładziemy na leczenie i dbałość o własne zęby pacjentów?

Chodzi tu przede wszystkim o anatomię budowy zęba, jego funkcjonowanie w kości i wpływ na cały organizm. Ciało człowieka funkcjonuje jak zbiór naczyń połączonych i równowaga w jednym obszarze zapewnia balans w innych. Co więc się stanie gdy utracisz ząb? Przede wszystkim ma to wpływ na pozostałe uzębienie: sąsiednie zęby (po bokach i w drugiej szczęce) zaczną się przesuwać, a z czasem mogą się rozchwiać i wypaść. Kość, w której tkwił utracony ząb zacznie zmniejszać swoją objętość i również może spowodować ruchomość i wypadnięcie sąsiadujących zębów. To dlatego ważne jest zachowanie czasem nawet tylko korzenia lub połowy korzenia zęba. Most czy proteza ruchoma nie ma połączenia z kością i nie może podtrzymać jej funkcji. Może to zapewnić korona osadzona na własnym korzeniu zęba pacjenta lub kosztowne leczenie implantologiczne.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Jak utrata zęba wpływa na rysy twarzy, kręgosłup i układ trawienny?

Im więcej utraconych zębów, tym mocniej zmieniają się rysy twarzy. Przy brakach zębowych w bocznych odcinkach, policzki zapadają się, przy brakach w odcinku przednim – negatywnie zmienia się wygląd brody. Twarz wygląda starzej niż wskazuje na to wiek metrykalny pacjenta.

Wygląd to nie wszystko. Brak zębów powoduje, że gryząc pokarm pacjent przerzuca go na tę część jamy ustnej, gdzie zębów jest więcej. To powoduje przeciążenia stawów, które objawiają się bólami głowy, szyi, karku, a nawet kolan! Dodatkowo wielu pacjentów cierpi na niestrawność, ponieważ przełyka zbyt duże kęsy pokarmu.

Podsumowując: nic nie zastąpi naturalnego zęba i jego korzenia. Dlatego w Albidensie walczymy o nie do końca!

UMÓW WIZYTĘ

Dlaczego warto wybrać leczenie pod mikroskopem?

Dzięki dużemu powiększeniu jakie zapewnia mikroskop stomatolog może wyraźnie zobaczyć maleńkie struktury w zębie. Łatwiej zlokalizować wejścia do kanałów, co jest podstawą przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Do zabiegu pacjent jest ułożony w pozycji leżącej.

Leczenie pod mikroskopem to najczęściej zabieg bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Polecane zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższy możliwy standard i najlepsze możliwości opracowania zęba.

sprawdź

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów z próchnicą oraz zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. 

sprawdź

Protetyka

Protetyka zajmuje się uzupełnieniem brakującego uzębienia (korony, mosty, protezy) oraz poprawą estetyki uśmiechu (licówki).

sprawdź