Wybielanie

Wybielanie zębów w gabinecie pod kontrolą lekarza jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności. Stomatolog dobiera preparat wybielający do potrzeb pacjenta i nadzoruje proces wybielania. Albidens oferuje Państwu dwa rodzaje zabiegów wybielających: wybielanie gabinetowe i wybielanie nakładkowe (nocne).

Efekt wybielania warto utrwalić i odświeżyć po około 2 latach.

Jak leczymy?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Zabieg wybielania angażuje pacjenta na wielu etapach, ale efekty są tego warte. Przed wybielaniem należy wykonać zabieg profilaktyczny: usunąć kamień i osady, co pozwoli na równomierne działanie preparatu wybielającego i na doskonały efekt estetyczny.

W trakcie trwania wybielania domowego oraz przez 2 tygodnie tak po wybielaniu domowym, jak i gabinetowym, należy przestrzegać tak zwanej „białej diety”, ponieważ w tym okresie zęby są szczególnie podatne na barwniki z pożywienia. Biała dieta każe wyeliminować napoje i pokarmy barwiące (kawa, herbata, wino, buraczki itp.) i unikać palenia papierosów.

Wybielanie
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina zajmująca się poprawą wyglądu zębów: ich kształtu, koloru, wielkości itp.

sprawdź

Protetyka: licówki

Licówki to cieniutkie nakładki, które umieszczamy na stałe na powierzchni zęba, by zmienić jego kolor, kształt lub wielkość.

sprawdź

Zabiegi profilaktyczne

Zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie i fluoryzacja chronią przed próchnicą i chorobami dziąseł, a dodatkowo rozjaśniają uśmiech.

sprawdź