Zabiegi profilaktyczne

Zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie i fluoryzacja mają na celu uchronić pacjenta przed próchnicą i chorobami dziąseł. Dodatkowo rozjaśniają uśmiech, ponieważ po usunięciu przebarwień zewnętrznych, osadu i kamienia nazębnego wyraźnie poprawia się estetyka uzębienia i znika nieprzyjemny zapach z ust, tzw. fetor ex ore.

Jak leczymy?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Zabiegi profilaktyczne powinny być wykonywane co najmniej raz w roku. W szczególnych przypadkach lekarz może zalecić częstsze wizyty, np. gdy pacjenci zmagają się z chorobami dziąseł lub przyzębia albo gdy domowa higiena nie jest wykonywana prawidłowo i trzeba ją wspomagać wizytami w gabinecie. W przypadku pacjentów z chorobami przyzębia częste oczyszczanie zębów z kamienia jest obowiązkowe i niezbędne dla skutecznej terapii.

Pełen zabieg profilaktyczny wykonać należy zawsze przed planowanym wybielaniem oraz najlepiej przed większymi pracami protetycznymi.

Jest to zabieg komfortowy. Pacjentów szczególnie wrażliwych na ultradźwięki możemy znieczulić, by wizyta była jak najprzyjemniejsza.

Zabiegi profilaktyczne
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zębów z próchnicą oraz zapobieganiu jej powstawania, czyli profilaktyką próchnicy. 

sprawdź

Wybielanie

Wybielanie zębów w gabinecie lub w domu według zaleceń i pod kontrolą lekarza jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności.

sprawdź

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina zajmująca się poprawą wyglądu zębów: ich kształtu, koloru, wielkości itp.

sprawdź