Protetyka: korony i mosty

Oferujemy Państwu szereg uzupełnień protetycznych takich jak korony, mosty i protezy, które stosujemy do uzupełnienia braków zębowych. Różnią się one między sobą zasadą funkcjonowania, materiałem wykonania oraz ceną. W Albidensie stosujemy korony porcelanowe, pełnoceramiczne i cyrkonowe, mosty porcelanowe i pełnoceramiczne i protezy akrylowe, szkieletowe, F.J.P. oraz acetalowe.

Z anatomicznego i zdrowotnego punktu widzenia, uzupełnienie brakujących zębów naturalnych, nawet jednego, niezależnie, czy znajduje się w widocznym miejscu w jamie ustnej, jest bardzo istotne. Brak nawet jednego zęba może mieć negatywny wpływ na zdolność żucia i funkcjonowanie sąsiadujących zębów, które z biegiem czasu mogą przesuwać się lub rozchwiać, co grozi ich utratą. Z kolei brak większej ilości zębów w odcinku bocznym sprawia, że pacjenci żują pokarm druga stroną jamy ustnej, co powoduje nadmierne zużycie zębów oraz bolesne przeciążenia stawów.

Jak leczymy?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Usługi protetyczne, wymagają kilku wizyt (od 3 do 5); ilość wizyt zależy od wyboru typu uzupełnienia protetycznego oraz od sytuacji w jamie ustnej pacjenta. Na pierwszej wizycie stomatolog wykonuje badanie stomatologiczne i diagnostykę z użyciem cyfrowego RTG. Następnie przedstawia pacjentowi możliwości postępowania w jego przypadku i ustala plan leczenia.

Jeśli nie ma potrzeby wykonywać innych zabiegów celem przygotowania uzębienia pod koronę (np. przeleczenie zęba kanałowo), lekarz może przygotować podłoże (np. w przypadku korony – oszlifować ząb) i pobrać wyciski. Jeśli ząb został oszlifowany, lekarz zakłada koronę tymczasową. Na kolejnej wizycie lekarz przymierza i uzupełnienie wykonane przez technika dentystycznego i wykonuje ostatnie poprawki, by dopasować je w zgryzie. Jeśli poprawki wymagają odesłania pracy protetycznej do laboratorium, umawiana jest kolejna wizyta.

Protetyka: korony i mosty
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najwyższy możliwy standard i najlepsze możliwości opracowania zęba.

sprawdź

Protetyka: licówki

Licówki to cieniutkie nakładki, które umieszczamy na stałe na powierzchni zęba, by zmienić jego kolor, kształt lub wielkość.

sprawdź

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to szereg zabiegów, które wykonujemy wtedy, gdy musimy usunąć ząb lub jego część.

sprawdź