Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to grupa zabiegów stomatologicznych, których celem jest poprawa estetyki uśmiechu: kształtu, powierzchni i koloru zębów. Szczególnie rekomendujemy ją gdy: zęby są przebarwione, mają niepożądany kształt, długość lub wielkość, są niesymetryczne, ich powierzchnia jest nieregularna, są popękane, ukruszone, przestrzenie międzyzębowe są zbyt szerokie lub gdy u pacjenta występują braki zębowe. Możemy wówczas sięgnąć po zabiegi oczyszczania i wybielania oraz rozwiązania protetyczne takie jak korony czy licówki.

Bardzo często stomatologia estetyczna stanowi proces leczenia, który łączy ze sobą kilka zabiegów, by na końcu pacjent mógł uzyskać piękny i zdrowy uśmiech.

Jak leczymy?

Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Pacjenci zainteresowani stomatologią estetyczną, powinni wiedzieć, że efekty możliwe do uzyskania zależą od wielu czynników. Przede wszystkim dużą rolę odgrywa stan ich jamy ustnej.

Bardzo zniszczone zęby o naruszonej lub osłabionej strukturze szkliwa to przeciwwskazanie do wybielania oraz do licówek. Stomatologia estetyczna oferuje jednak liczne rozwiązania protetyczne, które możemy w takich przypadkach zaproponować, by uzyskać efekty.

Stomatologia estetyczna
Pytania i odpowiedzi

Polecane zabiegi

Protetyka: licówki

Licówki to cieniutkie nakładki, które umieszczamy na stałe na powierzchni zęba, by zmienić jego kolor, kształt lub wielkość.

sprawdź

Wybielanie

Wybielanie zębów w gabinecie lub w domu według zaleceń i pod kontrolą lekarza jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności.

sprawdź

Zabiegi profilaktyczne

Zabiegi profilaktyczne: skaling, piaskowanie i fluoryzacja chronią przed próchnicą i chorobami dziąseł, a dodatkowo rozjaśniają uśmiech.

sprawdź