Jak dbać o efekty zabiegów stomatologicznych?

jak dbać o licówki stomatolog wrocław albidens

Zabiegi stomatologiczne, niezależnie od rodzaju, wymagają stosowania się do zaleceń lekarza po zabiegu oraz długofalowej dbałości o to, by efekt zabiegu utrzymał się jak najdłużej.

Szczególnym przypadkiem są tutaj efekty zabiegów stomatologii estetycznej. Przypomnijmy: stomatologia estetyczna to zabiegi, które poprawiają uśmiech pacjenta: kolor i kształt zębów, ich wielkość itp. W rezultacie pacjent zyskuje bielszy, ładniejszy, czasem wręcz idealny uśmiech.

Stomatologia estetyczna, by uzyskać pożądany efekt, często łączy różne zabiegi stomatologiczne: oczyszczanie zębów i usuwanie kamienia, wybielanie, zabiegi protetyczne o wysokiej estetyce (licówki, pełnoceramiczne korony itp.).

Efekty tych zabiegów nie są dane na zawsze. Efekt wybielania utrzymuje się najczęściej około 2 lat, licówki, w zależności od wybranej metody wykonania również trzeba co jakiś czas odświeżać. Co można zrobić, by wydłużyć czas, w którym możemy cieszyć się efektami stomatologii estetycznej?

Każdy zabieg stomatologiczny wymaga troski ze strony pacjenta. Podstawą zawsze jest domowa higiena jamy ustnej. Prawidłowo i dokładnie wykonywana podtrzyma jasny kolor szkliwa i uchroni pacjentów przed próchnicą.

Pacjenci, którzy zakładali licówki muszą pozbyć się złych nawyków takich jak obgryzanie paznokci, długopisów itp., by uniknąć wypadku, gdy licówka się ukruszy.

Kolejnym filarem pielęgnacji efektów zabiegów stomatologicznych są regularne kontrolne wizyty stomatologiczne oraz poddawanie się zabiegom profilaktycznym w gabinecie.

By utrzymać jasny kolor szkliwa, warto zmienić nawyki żywieniowe i zrezygnować ze spożywania bogatych w barwniki produktów. Największym wrogiem białego uśmiechu jest kawa, mocna herbata, czerwone wino oraz tytoń.

Niezależnie od tego, czy korzystałeś z dobrodziejstw stomatologii estetycznej, czy przeprowadzano u Ciebie tradycyjne leczenie stomatologiczne, leczenie kanałowe, protetyczne itp., najważniejsze jest zastosowanie się do zaleceń stomatologa oraz regularne kontrole stomatologiczne. O protezy i korony także powinno się dbać jak o naturalne uzębienie!