Leczenie kanałowe pod mikroskopem. 5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław

Leczenie kanałowe wykonujemy, gdy bakterie próchnicowe spowodowały stan nieodwracalnego zapalenia miazgi, czyli nerwu mieszczącego się wewnątrz zęba, w komorze i kanałach. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy nie leczysz próchnicy na czas. Jest to w zasadzie ostatni moment na ratunek zęba przed usunięciem. Dlaczego najlepiej przeprowadzić ten zabieg pod mikroskopem?

1.Leczenie pod mikroskopem to najwyższy światowy standard w leczeniu kanałowym.

Obecnie nie ma bardziej nowoczesnej i dokładniejszej metody leczenia kanałowego niż działanie pod mikroskopem. Dentysta ogląda wnętrze zęba w dużym powiększeniu. MIkroskop dodatkowo doświetla ząb. Właśnie to sprawia, że praca lekarza staje się jeszcze bardziej dokładna, gdyż widzi o wiele więcej. 

2. Mikroskop jest niezastąpiony w sytuacji, gdy znalezienie kanałów jest utrudnione lub mają one nietypowy kształt utrudniający ich oczyszczenie i opracowanie podczas leczenia tradycyjną metodą.

Budowa korzeni zęba bywa zaskakująca, a na pewno nie można jej przewidzieć w 100%. Dlatego w Albidensie zawsze wykonujemy cyfrowe zdjęcie RVG, a podczas leczenia na bieżąco wykonujemy dodatkową diagnozę endometrem i innymi niezbędnymi narzędziami.

3. Leczenie kanałowe może odbyć się na jednej wizycie.

Tak. Minęły te czasy, gdy leczenie kanałowe trwało kilka wizyt i teraz najczęściej leczenie zamyka się w jednej, ok. dwugodzinnej wizycie. Są jednak wyjątki. Trzeba pamiętać, że w przypadkach skomplikowanej budowy kanałów, dużego zniszczenia zęba, czy dodatkowych dolegliwości pacjenta, które pokaże wywiad i badanie stomatologiczne, lekarz może zaplanować kilka wizyt lub będzie konieczne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przed przystąpieniem do leczenia.

4. Jeśli ząb jest bardzo zniszczony, musimy wykonać wkład koronowo-korzeniowy i koronę protetyczną.

W przypadku, gdy ząb jest bardzo zniszczony, najpewniej nie będziemy w stanie utrzymać jego korony. Konieczne będą wówczas rozwiązania protetyczne. Leczenie kanałowe uratuje korzeń zęba, na którym z sukcesem będziemy mogli osadzić wkład koronowo-korzeniowy, by wzmocnić strukturę zęba.

5. Leczenie pod mikroskopem to najczęściej zabieg bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

W Albidensie komfort pacjenta jest dla nas priorytetem. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonujemy w znieczuleniu.